18/01/2010

Wnętrza filmowe

Wiele osób komentujących mój post o nieruchomościach mówiło w komentarzach o tym, że podobają im się stare angielskie, georgiańskie lub wiktoriańskie, domy i wnętrza - może i hulają w nich przeciągi, ale mają swój klimat. Brytyjskie kino i TV ma do dyspozycji wielką różnorodność zabytkowych dworów, pałaców, kamienic czy po prostu domów wiejskich, i to sprawia, że cudzoziemcy, karmieni kostiumowymi dramatami w rodzaju Gosford Park czy serialami takimi jak Znowu w Brideshead, są zaznajomieni ze specyficznym angielskim stylem.
Agencja 1st Option specjalizuje się w wyszukiwaniu i wynajmowaniu lokali dla ekip filmowych, telewizyjnych i na sesje zdjęciowe. Są to głównie domy prywatne w Londynie, ale i wyjątkowej urody, niezależne sklepy czy np. herbaciarnie. Świadomość, że zaglądamy do prawdziwych, zamieszkanych na codzień przez zwykłe (choć bardzo zamożne) rodziny, domów, a nie na sztucznie wykreowany plan zdjęciowy, dodaje szczypty pikantnej przyjemności, bo kto z nas nie chciałby pomyszkować po cudzych domach? Na stronie agencji można pozachwycać się do woli, ja wybrałam kilka wnętrz, które mi wpadły w oko. Co prawda nie są to rezydencje wiejskie, tak popularne jako miejsce akcji angielskich filmów (ostatnio np. w Easy Virtue, po polsku Wojna Domowa), ale wszystko w swoim czasie. Enjoy!
7 comments:

 1. I znowu mnie trafiłaś! Wiejska rezydencja to jest to, co tygrysy lubią najbardziej! ;) I Gosford Park - jeden z moich ulubionych filmów.

  ReplyDelete
 2. Hmm... teraz nie mam nawet chwili ale wrócę do strony z blotki, oj wrócę. Polskie dworki- tak! i taka łazienka jak na przedostatnim zdjęciu:)

  ReplyDelete
 3. HAzel, Mich,

  dzięki serdeczne za komentarze.
  To są głównie wnętrza domów londyńskich, ale obiecuję poszukać prawdziwych angielskich country houses.

  ReplyDelete
 4. Przepiękna łazienka. Och, marzenie...

  ReplyDelete
 5. I ja się zachwycam tą łazienką, a właściwie pokojem kąpielowym. Jednak po kilku latach mieszkania na Wyspie i świadomości jak "szczelnie" budowane są tu domy (rozkręcone na max grzejniki+żar z kominka nie równa się ciepły dom;), mam z tyłu głowy jedną myśl: wychodzę mokra z wanny, a w tej wielkiej, pięknej łazience jest lodowato:)

  ReplyDelete
 6. Patrycjo,

  a ile to lat (przepraszam, jeśli napisałaś gdzieś na blogu, a ja przeoczyłam)?
  Tak, o szczelności czy raczej jej braku to ja mogłabym książkę napisać:-)

  ReplyDelete
 7. Niewiele;) Zaliczyłam dopiero 3 zimy, ale śmiało, służę wszelkimi informacjami (do książki;)

  ReplyDelete

Kłaniam się!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails