12/06/2011

Recenzja Nordic Bakery

Dziś występuję gościnnie na znakomitym, znanym Wam na pewno (szczególnie kawoszom), Blogu Drobno Mielonym - Kawowym, poświęconym kulturze kawy, i kulturze bardziej ogólnie. Znajdziecie tam też mnóstwo godnych zaufania recenzji kawiarnii nie tylko w Polsce, ale także np. na Krecie czy Teneryfie. Ja pojawiam się tam z recenzją Nordic Bakery, skrawka Skandynawii w Londynie; teraz podawane w tej kawiarnii pyszności możecie odtworzyć w domu dzięki książce kucharskiej, Nordic Bakery Cookbook - kilka przepisów z niej znajdziecie u niezawodnej Lo.
Gospodyniom Kawowego bardzo dziękuję za gościnę, a Was zapraszam do poczytania. Może kiedyś spotkamy się tam przy kawie i cynamonowej bułeczce?
Już u siebie wkrótce pociągnę jeszcze wątek kuchni skandynawskiej, recenzując najnowsze książki kucharskie poświęcone tej kuchni, których ostatnio na brytyjskim rynku prawdziwy urodzaj.

13 comments:

 1. Bardzo mi się podoba tytuł tej ksiązki, którą prezentujesz :) czyli mówisz, u Was moda na skandynawię? :)


  P.S. Anno Mario ;) z tym miodem to dobry pomysł ;) a bezpeskowe, że są to wiem :) tylko, że ja miałam wtedy marny wybór sklepów... dziękuję Ci za rady ;)

  ReplyDelete
 2. Lubię styl skandynawski, ale w rozsądnych dawkach. Jeśli chodzi o architekturę, to raczej ciepłe szarości i brązy, niż Ikea. ;)
  Za to kuchennie - mam na myśli głównie drożdżowe wypieki - nie mam Skandynawom nic do zarzucenia. :) No i wspomniane przez Ciebie w recenzji Gravadlax: pyszne, o ile łosoś najwyższej jakości.
  Tak czy inaczej wierzę, że trudno było Ci z Nordic B. wyjść.
  Czuję się zachęcona; skoro tuż po wakacjach mam zawitać do Londynu... :)

  ReplyDelete
 3. Mała Mi,

  prawda, że Scandilicious to dobry tytuł?:-) Tak, wyraźna moda:-)

  Wiedźmo,

  to koniecznie daj znać, oczywiście jeśli masz chęć.

  ReplyDelete
 4. Moda na Skandynawie niech i tu zawita! Przeczytałam recenzję ie nie masz pojęcia, jak bym się teraz dobrej kawy napiła i zjadła to ciastko cynamonowe, które UWIELBIAM!

  ReplyDelete
 5. Bardzo się cieszę z Twojej recenzji. Uwielbiam tę książkę. Wszystko co do tej pory z niej zrobiłam było doskonałe. U mnie w domu też nastąpiła moda na skandynawską kuchnię. Nastąpiło to tak niezależnie od angielskiej mody. Ich wypieki i kuchnia są bardzo dobre i proste w wykonaniu. Mam nadzieję na wspólne odwiedziny w NB jak zawitam do Londynu.

  ReplyDelete
 6. Anno Mario, coś takiego! Kilka dni temu napisałam notkę na swój blog o ulubionych londyńskich kawiarniach (jeszcze nie wstawiłam) i właśnie piszę tam m.in. o Nordic Bakery, do której całkiem często chodzę! Co za zbieg okoliczności :) Byłam przekonana, że i Ty lubisz tę kawiarnę i masz ich książkę kucharską :)

  ReplyDelete
 7. To jeszcze nic pewnego, ale jeśli jednak wybędę nad Tamizę, z przyjemnością dam znać! :) Co powinno nastąpić najdalej do połowy sierpnia.

  ReplyDelete
 8. Kasiu,

  już poniekąd też w Polsce jest, w każdym razie skandynawskie kryminały też są popularne:-)


  Lo,

  zauważyłam tę Waszą domową modę po tych wszystkich wspaniałych skandynawskich przepisach, którymi raczysz swoich czytelników:-) Ja też mam taką nadzieję:-)

  Chihiro,

  dawno temu polecałam NB na którymś forum Gazety, pamiętam, że się wtedy odezwałaś:-) A chodzisz do tej w Soho czy Marylebone? Ja nawet myślałam, czy może Cię zaprosić, ale stwierdziłam, że niegrzecznie byłoby robić notatki w czyjejś obecności, a były mi potrzebne do recenzji. Ale następny raz będzie na pewno:-)

  Wiedźmo,

  to czekam na wieści:-)

  ReplyDelete
 9. Chodzę do tej w Soho :) Widzisz, a ja nie pamiętam, żebym się odzywała w sprawie NB na żadnym forum, masz lepszą pamięć ode mnie :)
  Przynajmniej mamy miejsce do spotkania na następny raz :)

  ReplyDelete
 10. Super, jesteśmy umówione:-)

  ReplyDelete
 11. Ta książka wygląda tak, jakby musiała mi się spodobać (o nie!). Nie wiem teraz od czego zacząć, przeszukiwania blogu Lo czy Kawowego (ale może jakoś sobie poradzę ;)

  ReplyDelete
 12. Dodałam do "whish lis" na Amazon.:)

  ReplyDelete
 13. mam oko na tę książkę :) amazon sie znowu szykuje :) moje świeta bozonarodzeniowe w tym roku planuję własnie w tym cudownie prostym fascynującym skandynawskim stylu a za tem biel, czerwien, renifery, czerwone śniezynki i takie tam. już tworze skandynawskie hafciki i karteczki :)

  ReplyDelete

Kłaniam się!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails