18/10/2011

Archipelag już "w kioskach"!

Z przyjemnością ogłaszam, iż właśnie ukazał się szósty numer magazynu bukinistycznego Archipelag.
To prawdziwa uczta dla wszystkich kochających czytać. Temat przewodni numeru jest trudny i złożony, a przez to fascynujący: "tożsamość". Mój mały wkład w ten numer to artykuł pt. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, w którym piszę o literaturze ekspackiej (expat literature), a więc m.in. o cyklu prowansalskim Petera Mayle'a.
Przyjemnej lektury!
Czyż nie piękna okładka?

10 comments:

 1. Okładka rewelacja! Tylko teraz muszę ją znaleźć.:-)

  ReplyDelete
 2. Aniu, właśnie załadowałam Archipelag i przeczytałam twój artykuł przy porannej herbacie. Pewnie to wiesz, ale ciebie się bardzo dobrze czyta! Zainteresowałaś mnie książką o Bhutanie, na pewno się za nią rozejrzę.

  Okładka jest piękna a i cały numer bardzo interesujący.

  ReplyDelete
 3. Poszukam! Nie czytałam tego nigdy.

  ReplyDelete
 4. Kasiu,

  prawda, że wyjątkowo piękna?

  Bee,

  serdecznie dziękuję, cieszę się, że Archipelag przypadł Ci do gustu.

  Delie,

  Archipelag nie jest dostępny w wersji papierowej - ale dzięki temu jest bezpłatny! Wystarczy kliknąć na link, tam pod okładką jest "Pobierz PDF". Polecam, myślę, że znajdziesz tam wiele rekomendacji.

  ReplyDelete
 5. Tematyka: tożsamość, rzeczywiście intrygująca okładka, no i Twoja rekomendacja. :) Można zrobić tylko jedno: kliknąć w link i ściągnąć magazyn. Co też niniejszym czynię. ;) Zapowiada się ciekawy wieczór.. :)

  ReplyDelete
 6. Piękna. Szkoda, że nie ma wersji papierowej, bo czytanie pdfów mnie męczy na dłuższą metę, a magazyn całkiem grubiutki :). Przeczytałam Twój artykuł (bardzo dobrze się czytało, jak zwykle u Ciebie), ubolewam nad brakiem polskich tłumaczeń Islandzkich powieści historycznych, przypomniałam sobie filmy książkowe i jeden z moich ulubionych filmów Polańskiego :), w dwóch słowach: bardzo ciekawie!

  ReplyDelete
 7. Wiedźmo,

  mam nadzieję, ze wieczór istotnie był ciekawy?

  Hazel,

  serdecznie dziękuję i cieszę się, że Ci się podobał.

  ReplyDelete
 8. Jak juz pisalam w mailu - przeczytalam, z wielka przyjemnoscia :) I jak zwykle ubolewam, ze mnie niestety talentem pisarskiim niebiosa nie obdarzyly...

  ReplyDelete
 9. Beo,

  pozwolę sobie się nie zgodzić, a tłumy Twoich wiernych czytelniczek mnie poprą:-)
  Dziękuję bardzo za @ i za miłe słowa.

  ReplyDelete
 10. Aniu, jestes bardzo mila, ja jednak jestem niestety realistka i bardzo dobrze wiem, ze moja pisanina z ta prawdziwa ma niewiele wspolnego ;)

  ReplyDelete

Kłaniam się!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails