23/03/2011

Out and About

W lutym w wielu ogrodach na naszej pełnej cudnej urody ogrodów Wyspie świętowaliśmy przebiśniegi. 22 lutego taki Dzień Przebiśniega urządził też Chawton House, opisywana już przeze mnie posiadłość brata Jane Austen. Z tej okazji znowu wybrałam się do tej malowniczej wioski.
A wcześniej Nicholas uczył się jazdy na hulajnodze - dzieci autystyczne często mają problem z percepcją przestrzeni i dlatego bywają niezdarne - do tej pory Nicholas słabo sobie radzi z jazdą na rowerze. Jednak na hulajnodze (scooter) jeździ niemal równie szybko i sprawnie, co jego rówieśnicy.
W ferie zimowe odwiedziliśmy pobliski park rozrywki, Paulton's Park (po raz kolejny, bo byliśmy tam przed Bożym Narodzeniem, w odwiedzinach u św. Mikołaja). Wiem, że są wśród Was wielbiciele Świnki Peppy (Peppa Pig) - może zachęcę Was do wizyty w Hampshire, zdradzając, że za kilka tygodni w Paulton's Park otwarty będzie pierwszy na świecie Świat Świnki Peppy. Kiedy tam byliśmy, trwały jeszcze prace, ale zapewniam, że mali wielbiciele Peppy i jej rodziny nie będą rozczarowani. Historie Peppy to kolejny przykład, że nikt nie prześcignie Brytyjczyków, jeśli chodzi o wkład w szeroko pojętą sztukę (literatura, TV) dla dzieci.


Nicholasowi bardzo podobały się przejażdżki koparkami i traktorami
I wyprawa na świeżo zakupioną łódź znajomych. Łódź mieszka w pobliskim Southampton, słynnym porcie, z którego wypłynął Titanic. Do dziś stąd wyruszają najsłynniejsze i największe statki rejsowe - dzięki tej bliskości wiem, że taki rejs zupełnie mnie nie pociąga, bo mimo, że reklamowany jest jako szczyt luksusu, wiem, że rzeczywistość nie jest całkiem zgodna z reklamą.
I łódka wykonana w szkole:
Zdjęcia: moje i ze strony Peppa Pig World.

6 comments:

 1. Rejsy też nie dla mnie! Tyle ludzi na małej przestrzeni...

  Skuter znaczy się hulajnoga? ;-) Widać po zdjęciach, że Nicholas rozwija prędkości! I ten komin nadal bombowy!

  Nie znam Peppy zupełnie. Wstyd, wstyd!

  ReplyDelete
 2. Kasiu,

  staram się wystrzegać kalek, ale tu mi się zdarzyła, dziękuję Ci za korektę!
  Ostrzegam, że Peppa może uzależnić Hanię:-) Może najpierw ostrożnie jej dawkuj? Córeczka znajomej ma kompletnego bzika na punkcie Peppy, a że u nas można kupić milion gadżetów z jej wizerunkiem, bywa to kosztowne.

  ReplyDelete
 3. Ale u Was pięknie zielono, tylko pozazdrościć.
  Łódka bomba!

  ReplyDelete
 4. Fantastycznie!!!

  Ten Świat Świnki Peppy - jejku!!! Świetna sprawa!

  No i Twój N. jak sobie radzi na hulajnodze, proszę, proszę! A czapkę ma zawodową :-) I łódka ogromnie mi się podoba :-)

  Uściski, Aniu! Serdeczne!

  PS Odnośnie Peppy i podobnych animacji to ja odkryłam niedawno Ben and Holly's Little Kingdom (również pochodzi ze studia Astley Baker Davies) :-) Znacie? Super są! Szczególnie Nanny Plum ;-) i odcinek 'Elf Farm' :-)

  ReplyDelete
 5. Witam! Podczytuje czasami Twojego bloga i chcialabym bardzo podziekowac za informacje o swince Peppie. Moja 2-letnia coreczka jest jej ogromnym fanem i dzien bez Peppy jest dniem starconym;) Na pewno sie wybierzemy. Pozdrawiam serdecznie i pozwole sobie dalej czytac. Twoj blog jest bardzo inspirujacy! Agnieszka

  ReplyDelete
 6. Gatko,

  no wiesz, dużo pada, dlatego tak zielono;-)

  Maggie,

  zachęcam do odwiedzenia, choć to nietania sprawa - ale raz w życiu można zaszaleć:-)
  U nas pokazują Bena and Holly często zaraz po Peppie - znamy więc i lubimy:-)

  Agnieszko,

  serdecznie dziękuję za miłe słowa i zachęcam oczywiście do dalszej lektury:-)
  Myślę, że odwiedzając Paulton's Park córeczka bylaby w siódmym niebie:-) Nie jest to tak daleko od Londynu, ale warto przeznaczyć na wizytę cały dzień.

  ReplyDelete

Kłaniam się!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails