10/11/2009

Sugestie dla świętego Mikołaja - część trzecia

Dziś o prezentach dla ofiar mody. Temat bliski sercu - wystarczy spojrzeć na moje tagi.
Dostępność i różnorodność mody masowej to jedna z wielkich zalet mieszkania w UK. Takie marki jak Topshop, Monsoon, Oasis, ASOS czy Urban Outfitters (ta ostatnia sieć to własność tej samej firmy, która posiada Anthropologie) rozpieszczają nas, zwykłe zjadaczki chleba, których budżet nie pozwala na designerskie ekstrawagancje, bowiem oferują świetne kopie ubrań i dodatków z wybiegu, za ułamek ceny. I robią to w zawrotnym tempie - od projektu do pojawienia się na wieszaku w sklepie upływa często zaledwie parę tygodni. Fakt, że Brytyjki są zakupoholiczkami i kupują mnóstwo nowych ubrań, sprawia też, że jest tu bardzo duży obrót i np. Topshop ma dostawy nowego towaru co tydzień. Ubrania mają przystępne ceny, więc dobrze się sprzedają - ekonomia skali. W Pl mamy niestety na razie wciąż sytuację błędnego koła: ponieważ ubrania są drogie, sprzedają się powoli, a ponieważ towar wolno schodzi, i jest niewielu nabywców, ceny pozostają wysokie. To się powoli zmienia, a na razie warto przyjeżdżać na zakupy do UK, zwłaszcza tuż po Bożym Narodzeniu, i w sierpniu, gdy są największe wyprzedaże.

Ze wspomnianego Urban Outfitters pochodzą te nauszniki w kształcie róż. Futrzanych nauszników jest tu mnóstwo, ale róże znalazłam tylko w tym sklepie.
Bardzo lubię perfumy Daisy (Stokrotka) Marca Jacobsa, można też kupić różne akcesoria tej marki z motywem stokrotki, np. ten naszyjnik - zegarek. Jeśli marzy nam się coś dizajnerskiego, to bardziej przystępna opcja niż ubrania czy buty sygnowane Marc Jacobs.

Pewna koleżanka "z magla" (forum internetowego), zachwyciła mnie i resztę kumoszek kolorowymi (różowymi) rajstopami. Kolorowe i we wzorki rajstopy i pończochy są szalenie modne, ja widzę  tę koleżankę w tych marki Bebaroque (Bądź Barokowa), z kokardkami - jak szaleć, to szaleć!

W niezawodnym Etsy znalazłam tę walizeczkę vintage. Jest to walizka tzw upcyklowana - upcycling to recycling na wyższy poziom, czyli takie odnowienie i ozdobienie starych przedmiotów, by zyskały na wartości. Zauważcie dyskretny motyw groszków.

No comments:

Post a Comment

Kłaniam się!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails